uyarcaWEB.jpg

Uyarca / 2 Perde / Politik Komedi / 155 dk

Düşünen insan, çevresinde bir şeyler döndüğünü tekrarlayıp durur durmadan. Bu dönen şeyler her ne ise onu anlamak, anlayabilmek için çaba sarfeder ve çoğu zaman yorgun düşer. Umutsuz da olsa bir savaş vermek için hazırdır. Yaratılan güvensizlik duygusu içinde birey olarak yalnız kalır ve katkısız kalmanın ezikliğini yaşar. Kavramlar, kavramlar üzerinden üretilen tartışmalar ona yabancıdır artık. Aslında hiç de ona yabancı olmayan kurgulanmış bir yaşam çevresini kuşatmıştır. Kitleleri kurgulayan, Dürrenmett’ın deyişiyle “ipliği pazara çıkmış dünya görüşleri” nin ne dışında kalabilir, ne içinde yeşerebilir. Bundan sonrası artık sadece “hayatta kalma” dan ibarettir.

YAZAN FREİDRİCH DÜRRENMATT

ÇEVİREN YÜCEL ERTEN

YÖNETEN MEHMET ATAY

IŞIK ve DEKOR TASARIMI MİMART YAPIM

KOSTÜM TASARIMI GÜNAY KOSTÜM

JACK SES OKTAY DAL

 

FOTOĞRAF ve AFİŞ ÇAĞRIL ATAY

IŞIK KUMANDA ALKIM ATAY

SES KUMANDA ÇAĞLA GÜL SÖNÜK

Tiyatro-Afisi-sıpa.jpg

Mavi Olmak İsteyen Sıpa / 2 Perde / Müzikli Ç. Oyunu / 55 dk

Mavi Olmak İsteyen Sıpa, çiftlikte diğer hayvanlarla birlikte yaşayan fakat mutlu olmadığını düşünen biridir. Herkesin onu sevdiği halde mavi olunca mutlu olacağına inanmaktadır. Çiftlikte Öfkeli İnek, Bilge Keçi, Süslü Tavuk ve çiftliğin kahyası Köpek ile birlikte İnatçı Sıpa’nın hayallerini arayışına tanıklık edeceğiz. İnatçı Sıpa’nın hayallerine dans ve müzikle eşlik edeceğiz.

YAZAN HİLDA PERERA

UYARLAYAN NEŞE KARATAŞ ERDİL

YÖNETEN CAM BALCI

IŞIK ve DEKOR TASARIMI MİMART YAPIM

MÜZİK FIRAT ÖZAYDIN / YETKİN YAĞMUR

KOREOGRAFİ GÜLDEN ÇELEN

 

KOSTÜM NESLİHAN TATAROĞLU

IŞIK ve SES KUMANDA UĞUR ATAMAL

AFİŞ ÇİZİMİ MERVE ÇAL

 
781294bf-c0dc-4db0-adbc-acde39826b3f.jpg

Ted Bundy / 1 Perde / Trajedi / 55 dk

Cinayet ve tecavüzden sanık ve mahkum seri katil Theodore Robert Bundy’nin hayattaki son 53 dakikası…

1974-1978 yılları arasında resmi makamların ispatlayabildiği cinayet ve tecavüz sayısı 36. Fakat bunlar sadece kanıtlanmış olanlar…

 

1978 yılında hapishaneden ikinci kaçışından sonra tekrar yakalanan ve 10 yıl boyunca masum olduğunu söyleyen bir katil. 11 yıl boyunca anlamsız bir reddediş…

YAZAN KOSTA KORTİDİS

YÖNETEN SİNAN PEKİNTON

 
ödül.jpg

Ödül / 1 Perde / Korku Tiyatrosu / 55 dk

Terkedilmiş bir binanın 33.katında yalnızlığıyla başbaşa kalan Beatrice ,hergün litrelerce su içip içindeki kumu ıslatsa da yalnızlığının verdiği sancıları gideremez... Bir akşam eline bir kağıt alır ve ödül vaadeden bir ilan yazmaya başlar ...“Akıllı ve zeki hiç kimseyi sevmemiş... Genç mirasçıyı etkileyecek bir erkek aranmaktadır...” diye. Günlerce bekler. Erkekler gelir. Hepsini gönderir ve son aday Jean geldiğinde işler biraz değişir... Jean’da diğer erkekler de göremediği şeyleri farkeder... Jean ödül için gerekli olan aşamaları geçebilmek uğruna her yolu dener... Ama bu süreç Jean ve Beatrice’i tahmin edilemeyecek durumlara sürükler.

YAZAN CAROLE FRECHETTE

ÇEVİREN CEREN OKAY

YÖNETEN SİNAN PEKİNTON

WhatsApp Image 2020-09-04 at 10.16.15.jp

Geçmiş Zaman Olur Ki / 2 Perde / Müzikli Komedi / 75 dk

Geleneksel Türk Tiyatrosunun üstadı Münir Canar’ın kalemi ve yorumuyla sergilenen kahkaha tufanı…
 

Pişekarın zorlamasıyla politikaya atılmak zorunda kalan Kavuklu’nun halk,siyaset ve siyasetçilerle imtihanı…
 

‘’Komedi dünyaya herkesin bildiği kahkahalar ile kimsenin fark etmediği gözyaşları arasından bakmaktadır’’

YAZAN MÜNİR CANAR

7497be20-9e78-4249-81ac-e2b612566840.jpg

Cahide Sonku Müzikali / Tek Perde / Müzikal / 65 dk.

Türk Tiyatrosu’nun ve Türk Sineması’nın efsane ismi Cahide Sonku’nun , çalkantılı aşk ve iş hayatıyla hızla zirveye çıkışı ve aynı hızla yaşadığı çöküş ile unutulmaya yüz tutmuş hayat hikayesi…

YAZAN GÖKHAN ERARSLAN

ÇEVİREN ESAT TANRIVERDİ

sok_web.png

Sokrates'in Son Gecesi / İki Perde / Halk Komedyası /110dk.

Sokrates; En iyi bildiğim şey, hiçbir şey bilmediğimdir “diyor. Çok iddialı gelebilir ama bu bir kehanet. Durduğu yerden bugüne bakınca, insanın kendi kendine eziyetinin bu cümlenin arkasında yattığını hissediyorsunuz. İçinde olmakla kendimizi mutlu hissetttiğimiz artık bir kavram bile olmayan tanımlar birey olduğumuzu baskılıyor , ‘BİZ’ olmak kolaycılığına kaçıveriyoruz. Bilgi de kiloyla tartılabilir, metreyle ölçülebilir bir şey gibi algılanabiliyor. Sokrates, bizim bugün yüksek sesle tartışamadığımız kavramları bir tas zehiri koklayarak yüzyıllar öncesinden tartışmak istiyor. Aslında böyle bir tas bizim için de sunuluyor.
Kokusunu bastırmak için kuvvetli rayihalar yaratılsa da var. Acısını almak için de tasa bir küp şeker teklif edildiğinde ‘umutlanmak’ için bile geç kalmış olabiliriz.

OYUNCULAR MEHMET ATAY OKTAY DAL HÜLYA DİZMEN

YAZAN STEFAN TSANEV

YÖNETEN MEHMET ATAY

ÇEVİREN İSMAİL BEKİR AĞLAGÜL

IŞIK TASARIM ALKIM ATAY

MÜZİK/DEKOR MİMART YAPIM

KOSTÜM MELAHAT DEMİREL

FOTOĞRAFA-AFİŞ ÇAĞRIL ATAY

 
 
WhatsApp Image 2021-02-22 at 23.30.59.jp

Eller Yukarı Lütfen ! / İki Perde / Aile Komedisi / 80dk.

“İşte kaldık başbaşa” dediğimiz an başlayacak, çocukluğumuza, ilk gençliğimize ve

hayatın koşturmacasından kendimize zaman ayıramadığımız, adını da bir türlü koyamadığımız, o bir o yana bu bir yana savrulduğumuz zamanlara, o zamanlar kurduğumuz hayallere dönüşümüz. Bir de başbaşa kaldığımız o an yaşadıklarımız, cüzdanımıza girip çıkanın özetiyse düşlerimize girmeye başlar yapamadıklarımız, göremediklerimiz, sahip olamadıklarımız yarım yamalak fotoğraflar halinde. Varsa evin sokağa bakan bir penceresi hayata dair tek hareketli kare odur artık.

O karenin içinden ne koparabilirsem düş kırıklıklarım için kârdır demeye başladığınız an, her türlü çılgınlığı bekleyin kendinizden, tabi ayaklarınız koşmak istediğiniz yola ihanet etmezse.

 

YÖNETMEN MEHMET ATAY

YAZAN  MUZAFFER İZGÜ

IŞIK MİMART

DEKOR  ARYA SAHNE

KOSTÜM  MELAHAT DEMİREL

OYUNCU MEHMET ATAY, SEÇİL ÖZCAN, ÇAĞRIL ATAY